Hallitus ja organisaatio

Hallitus

Yhdistyksen asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu kahdeksi tilivuodeksi valittu puheenjohtaja ja kahdeksi tilivuodeksi valitut 8-12 jäsentä, jotka eivät ole vakinaisessa työsuhteessa seuraan. Hallituksen jäsenistä puolet on erovuorossa vuosittain. Hallitus voi halutessaan kutsua kokouksiinsa ulkopuolisia henkilöitä. Hallitukseen kuulumattomilla henkilöillä on hallituksen kokouksissa puhe- mutta ei äänioikeutta. Hallituksen toimintakausi on sama kuin yhdistyksen tili- ja toimintakausi.

TehtäväNimi
PuheenjohtajaAri Pikkuaho
VarapuheenjohtajaAntti Vilppola
SihteeriAsta Nokkoudenmäki-Huhta
IT-tuki ja -vastaavaTuomas Tonteri
Lapsuusvaihe- ja uimakouluvastaava, Sinettivastaava sekä EasySwimvastaavaTuire Pulkkinen
KilpauintivastaavaJaakko Erkinaro
SomevastaavaAnu Hökkä
Jukka Pietarila
Jani Lahtinen

Hallituksen jäsenet

Ari Pikkuaho

Puheenjohtaja

050 4154 213

ari.pikkuaho@oulunuinti.fi

Antti Vilppola

Varapuheenjohtaja

040 8383 163

antti.vilppola@oulunuinti.fi

Asta Nokkoudenmäki-Huhta

Sihteeri

asta.nokkoudenmaki-huhta@oulunuinti.fi

Tuomas Tonteri

Tietotekninen tuki ja -vastaava

tuomas.tonteri@oulunuinti.fi

Tuire Pulkkinen

Lapsuusvaihe- ja Uimakouluvastaava, Sinettivastaava sekä EasySwimvastaava

0400 770053

tuire.pulkkinen@oulunuinti.fi

Jaakko Erkinaro

Kilpauintivastaava

jaakko.erkinaro@oulunuinti.fi

Anu Hökkä

Somevastaava

anu.hokka@oulunuinti.fi

Jukka Pietarila

Hallituksen jäsen

jukka.pietarila@oulunuinti.fi

Jani Lahtinen

Hallituksen jäsen

jani.lahtinen@oulunuinti.fi

 

Varsinaiset kokoukset

Ylin päättävä elin on yhdistyksen varsinaiset kokoukset. Yhdistys pitää vuosittain kaksi varsinaista kokousta. Yhdistyksen vuosikokous pidetään syys-joulukuussa ja kevätkokous tammi-toukokuussa hallituksen määräämänä päivänä. Yhdistyksen kokouksissa on jokaisella varsinaisella jäsenellä, kunniapuheenjohtajalla ja kunniajäsenellä yksi ääni.

Vuosikokouksessa esitetään hallituksen laatima vuosikertomus ja tilinpäätös sekä toiminnan- tai tilintarkastajien antama lausunto. Lisäksi päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille sekä muut sääntöjen määräämät asiat.

Kevätkokouksessa vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä valitaan joka toinen vuosi hallituksen puheenjohtaja ja vuosittain muut jäsenet erovuoroisten tilalle sekä muut sääntöjen määräämät asiat.

Tulevat tapahtumat

  1. Ilmoittautuminen Uimakouluihin ja Uintiryhmiin on auki!

    heinäkuu 3 @ 08:00 - elokuu 11 @ 23:59
  2. Kesäleiri 2

    heinäkuu 31 @ 09:00 - elokuu 9 @ 15:00
  3. Syyskausi 2017 alkaa

    elokuu 12 @ 15:30 - elokuu 13 @ 21:00


Oulun Uinti somessa